ROZVOZ OBJEDNÁVEK PO PRAZE NAD 1499 KČ ZDARMA

Vyrazili jsme na Konopex a odešli s korunkou – jak veletrh hodnotí náš Jakub a jaké novinky chystáme?

IMG_6229

Ano, je to tak. O víkendu celé CaliFarms vyrazilo do Ostravy na Konopex. Kde jinde bychom totiž měli být, když ne na jednom z nejzajímavějších konopných festivalů v ČR?! Chceš vědět, co o účasti na veletrhu říká náš Jakub? Přečti si rozhovor a zjistíš i to, co by tě takhle na první dobrou nejspíš nenapadlo. V otázkách jsme se totiž nedrželi zkrátka a zabrousili i do věcí, které jen tak na potkání neuslyšíš! Třeba to, s jakými problémy jsme si na veletrhu museli poradit, co za boží novinky chystáme nebo taky to, co by Jakub poradil někomu, kdo by si chtěl založit svůj vlastní konopný business. A ano, ta „korunka“ tam taky není jen tak náhodou. No prostě se máš na co těšit. Tak se pohodlně posaď a užij si rozhovor.

Jakube, byl to tvůj první Konopex? Nebo máš s tímhle veletrhem už nějaké zkušenosti z dřívějška?

 Pro mě to byl druhý. Byli jsme už minulý rok, ale neměli jsme ještě doladěný stánek a produkty. Tenhle rok si ale troufáme říct, že jsme měli nejlepší grafiku – minimálně co se týče barevnosti stánku. Sváťa tady byla tento rok poprvé a moc se jí líbilo, že může našim novým zákazníkům všechno ohledně produktů vysvětlit osobně a ne jen přes internet. 

 

Dokázal bys říct, v čem je Konopex jiný než jiné veletrhy? Zvlášť ty v zahraničí…  Přece jen už jich s týmem máte za sebou docela dost, včetně toho *největšího. (*MJ Biz Con – článek o tom, jak celá akce probíhala, najdeš tady.)

Určitě je menší. Je tam jen česká scéna, čeští vystavovatelé a nejsou tam žádné inovace ze světa cannabis. Bylo tam ale i tak dost lidí, což jsme ani nečekali. Chyběli zahraniční vystavovatelé, ale bylo to blízko Polska, takže nás navštívili různí velkoobchodní zákazníci.

 

Zažil jsi tam něco, co se vám s CaliFarms obvykle nestává? Ať už s účastníky nebo třeba jinými vystavovateli?

Oproti jiným akcím v ČR jsme si s sebou mohli vzít nejdůležitějšího člena našeho týmu, a tím je náš pejsek Maggie. Všichni si ji zamilovali. Myslím, že i díky tomu se tam vytvořila fakt skvělá atmosféra, takže moc děkujeme. Většinou milovníci konopí jsou taky velcí milovníci zvířat. 

 

Hvězda týmu Maggie a Jakub

 

S tím můžu jen souhlasit. :) A setkal ses při účasti na veletrhu i s nějakými problémy? Přece jen je to docela velká věc a to nejen na organizaci… 

Tím, že mám skvělý tým, vždycky jakýkoliv malý problém vyřešíme společně. Ať už je to s organizací a nebo třeba s postavením našeho stánku... 

 

Jo, pamatuju si, že v jednom z minulých rozhovorů jsi zdůrazňoval, že mít kolem sebe dobré lidi, je základ. Je super, že to v CaliFarms funguje i po téhle stránce. Podle čeho se vlastně rozhoduješ, kterých akcí se s týmem zúčastníte? 

V ČR se zaměřujeme pouze na ty největší akce, jako je Konopex v Ostravě nebo Cannafest v Praze. Máme ale v plánu navštívit a vystavovat v Německu na Mary Jane expo a nebo ve Španělsku. Rozhodujeme se podle toho, na jaký trh momentálně nejvíce chceme cílit. Máme zákazníky z celé Evropy, takže ať už budeme kdekoliv, jsme vždycky rádi, že jsme se tak rozhodli. 

 

Můžeš říct, jaké jsou podle tebe výhody a nevýhody účasti na podobných akcích?

Výhody jsou určitě to, že se s našimi zákazníky osobně poznáme a předáme jim veškeré informace, které bychom jim online nepředali. Nevýhody jsou pro nás jen takové ty organizační věci jako balení stánků, daleké cesty, doprava celého našeho týmu... Ale vykompenzuje to určitě to, že jsou naši zákazníci nadmíru spokojení a nadšení z toho, jak naše značka vypadá a taky jak vznikla; že už jsme na úrovni světových značek. 

 

Když už tady je ten prostor, chtěl bys něco vzkázat účastníkům nebo organizátorům akce? Třeba nějaké tipy, jak by ten veletrh mohl být příští rok lepší nebo co ti tam chybělo. 

Určitě nám chyběla soutěž o nejlepší samolepky, přece jenom ji měli skoro všichni vystavovatelé, takže příští rok se budeme těšit. :)) Jinak to byla moc fajn akce, všichni organizátoři do jednoho byli skvělí. 

 

A měl jsi čas projít si expozici a užít si tam i takový ten free čas pro sebe? Nebo byl ten víkend pro tebe převážně pracovní?

Většinu času jsem byl na stánku, protože mě baví předávat ostatním to, co vím. Ale byly tam i chvíle, kdy jsem se podíval, co ostatní společnosti – naše konkurence – nabízí a někteří mě fakt mile překvapili. 

Na Konopexu se taky pořádaly i různé soutěže a rozdávala ocenění. Příští rok se určitě zapojíme víc. Například naše Sváťa letos vyhrála Miss Konopex 2023 což nás opravdu mile potěšilo. Sváťa je komunikativní a na všechny se usmívá, poradí a zařídí, takže se vlastně na jednu stranu není čemu divit. :) 

 

Naše Sváťa jako Miss Konopex a celý tým CaliFarms

 

Páni, gratuluju! Takže Sváťa odešla „s korunkou“… Odnesl sis i ty z veletrhu něco zajímavého, co ve firmě třeba ještě nemáte?

To asi ne, spousta lidí se šla spíš inspirovat k nám – měli jsme v nabídce náš vlastní Smoke Gun, rozdávali jsme samolepky zdarma úplně všem, měli jsme v nabídce i limitku s Ektorem a pro ty, co měli zájem přeprodávat naši značku, tak jsme měli připravené registrační formuláře. Ať je ta komunikace o něco rychlejší a efektivnější. Taky jsme rozdávali dárky zdarma. A každý kdo chtěl, tak si mohl vyzkoušet chuť našich CBD olejů a měli jsme ochutnávky i CBD gummies. Jediné co, tak chceme určitě vypilovat stánek. Máme už nějaké nápady, ale na Konopex jsme to ještě nestihli. 

 

Inspirovalo tě to tam k nějaké nové business myšlence, kterou bys chtěl v CaliFarms rozvíjet? Ať už třeba nějaká nová technologie nebo směr, kam se v budoucnu ubírat? 

Inspirovali nás třeba Buds Lovers. Mají skvělé oblečení, kvalita je opravdu bezkonkurenční a vzhledem k tomu, jaký byl zájem o naše trička, co jsme měli na sobě, tak jsme se rozhodli, že pro naše zákazníky taky vytvoříme nějakou spešl kolekci. 

 

Když už jsme u toho, můžeš se podělit o nějaké další připravované projekty, na kterých teď CaliFarms pracuje nebo na co se do budoucna nejvíc těšíš?

Jak už jsem zmínil, tak momentálně pracujeme na nějakém merchi. Budou to trička, kšiltovky atd. Ale krom toho ještě prozradím, že budeme mít v nabídce i jednu specialitku, kterou na českém trhu nikdo nemá. Fakt se těšíme, až ji představíme. 

 

Páni, tak to zní, že se máme všichni na co těšit. Přijde mi ale, že docela často přicházíte se spoustou super novinek – nové produkty, doplňky, spolupráce s Ektorem… Vypadá to, že vám firma fakt hezky šlape. Jak se ti vlastně daří vyvažovat nároky na vedení takhle úspěšné firmy s takovou tou právní a regulační složitostí okolo konopí? Ptám se i vzhledem k nedávným diskuzím ohledně dekriminalizace konopí… 

Celou situaci sledujeme společně s naším právníkem Davidem Novotným ze společnosti ROEDL. Je to mladý úspěšný právník, který se zabývá problematikou konopí a pomáhá nám ve všem ohledně legislativy.

 

Chápu. Mít někoho takového v týmu je určitě obrovská výhoda. Takže kdybych si  chtěla založit vlastní business, nejdřív si seženu dobrého právníka. Píšu si… Když jsme u toho, je nějaká další rada, kterou bys dal někomu, kdo má zájem založit si vlastní „legit“ konopnou firmu – ať už v České republice, nebo jinde? 

Aby se obrnil trpělivostí a nejdřív si zjistil legislativu v daném státě, kde chce prodávat. To je asi to nejdůležitější. Jinak je taky důležitý, aby si držel svůj vlastní směr a styl a nedělal to jako všichni ostatní. Pokud máš svůj originální design a styl, každému bude hned jasné o jaký brand jde. 

 

Jo, přijde mi, že zvlášť tyhle stránky máte zmáknuté fakt dobře. Jak si vlastně udržuješ motivaci? Je něco, co tě na práci v CaliFarms baví ze všeho nejvíc?

Nejvíc mě motivují ohlasy a zprávy na to, jak jsou naše produkty do detailu vymazlené. Vzhledem k tomu, kolik energie a úsilí do toho všichni dáváme, tak tyhle ohlasy fakt potěší. A nebo, když se k nám dostanou zprávy, že jsme i podle zákazníků fakt nejlepší na trhu… Tohle všechno mě žene dál a dál. Celý život se zajímám o konopí – cca od 13 let, takže je to velká součást mého života. Nejvíc co mě baví, je pak vytváření nových produktů a taky to, když za ně dostanu dobrý feedback. To pak vím, že to děláme správně. 

 

Když se na celou akci podíváš teď s odstupem těch několika dní, doporučil bys Konopex i dalším z oboru? A je případně něco, co bys chtěl poradit někomu, kdo o účasti na veletrhu do budoucna uvažuje? 

Určitě ano, je to super jak pro začínající firmy, aby mohli zjistit, jak veletrhy vůbec fungují, ale i pro větší firmy – pro získání potenciálních zákazníků, ale i na předprodej. Majitelé různých firem se chodí inspirovat a vyhledávat i produkty a značky, které by zařadili do svého portfolia. 

 

Takže jakákoliv účast se počítá. :))

Používáme ověření věku Adulto