ROZVOZ OBJEDNÁVEK PO PRAZE NAD 1499 KČ ZDARMA

Demonstrace proti zavedení HHC a THCP na seznam zakázaných látek

Demonstrace? Hell yeah. Když je to nutné, je potřeba se ozvat. Vláda se ve středu shodla na zařazení HHC a THC-P na seznam zakázaných látek a schvalování by mělo proběhnout tento týden. Mohli bychom jen sklopit hlavu a srovnat krok, ale lhostejnost není naše motto. Zapiš si proto do kalendáře 14. února. Ve středu v poledne totiž budeme „slavit“ Valentýna jinak – protestem na Malostranském náměstí. Přijď taky. Je to velká věc.  Hned na začátek chceme zmínit, že nám opravdu záleží na zdraví i na kvalitě produktů. Rozhodně nám není lhostejné, kdo a jak naše výrobky užívá a jsme ochotni čelit všemu, co přijde, čelem. Zařazení HHC na seznam návykových látek není dobrým řešením z mnoha důvodů a ve výsledku samotný zákaz s největší pravděpodobností nic nevyřeší. 

 

I proto píšeme tento článek – aby se vědělo, co se chystá a jak můžeš pomoci.

A.P.P.L. ohlašuje demonstraci a my nebudeme chybět

 

Nově vzniklá Asociace prodejců psychomodulačních látek (A.P.P.L.) vyhlašuje demonstraci. Asociace zastupuje společné zájmy prodejců psychomodulačních látek a pořádá protest proti zařazení HHC, THCP a jejich derivátů na seznam zakázaných látek.

 


CO: Demonstrace proti zařazení HHC a THC-P na seznam zakázaných látek

KDY: 14. února 2024, 12:00 hodin 

KDE: Malostranské náměstí, Praha 1


 

Demonstrace je naplánovaná (tak trochu symbolicky) na Valentýna 14. února 2024. Asociace vyzvala všechny své obchodní partnery a zákazníky, aby se k demonstraci připojili. My na výzvu odpovídáme a zvedáme pomyslnou rukavici. Není to totiž jen „boj o marže“, je to boj za práva spotřebitelů a svobodnou možnost volby

 

Jak říkáme, JE to velká věc.

Jaké jsou cíle demonstrace?

 


  • Upozornit, že zařazení HHC, THC-P a jejich derivátů na seznam zakázaných látek by mělo devastující dopad na 90 % podnikatelů na trhu s konopnými produkty.

  • Ukázat veřejnosti a zákonodárnému orgánu existenci značného trhu s psychomodulačními látkami a postoj opozice proti zařazení HHC a THCP na seznam zakázaných látek.

  • Zdůraznit, že prodejcům není lhostejné, kdo a jak jejich výrobky užívá, a že jsou ochotni čelit odpovědnosti čelem.

 

Pár důležitých bodů o A.P.P.L.

 

Asociace sdružuje prodejce psychomodulačních látek z celé České republiky a zasazuje se o to, aby psychomodulační látky byly dostupné všem dospělým osobám, které je chtějí užívat a také podporuje odpovědné užívání těchto látek.

 

A.P.P.L. se zasazuje nejen o přístup, ale také o odpovědnost. Uvědomuje si důležitost informovaného a zodpovědného užívání a chce prosazovat postupy, které upřednostňují primárně bezpečnost spotřebitelů. I proto se prostřednictvím vzdělávání a propagace snaží podporovat kulturu uvědomělé spotřeby, která ve výsledku prospívá jednotlivcům i celé společnosti.

Co Asociace prozatím dokázala?

 


  • Oslovení značného počtu podnikatelů na trhu s psychomodulačními látkami a jejich sjednocení v klíčových otázkách.

  • Oslovení české i vietnamské komunity do té míry, že výrobci, distributoři a prodejci začali dobrovolně stahovat a pozastavovat prodej diskutovaných výrobků.
  • Oslovení právního zástupce, který s podporou budoucích členů sdružení vypracoval výzvu vládě.

  • A.P.P.L. sdílí veškeré informace o své činnosti na svém instagramovém profilu @appl_cz. Na tomto profilu najdeš také transparentní účet, kam můžeš posílat finanční podporu. Není ti jedno, co se kolem tebe děje?  Good!

 

Vyzýváme tímto všechny, kterým není tato situace lhostejná, aby se k protestu ve středu 14. února připojili.

 

My tam budeme.

 

Přijdeš?

Používáme ověření věku Adulto