ROZVOZ OBJEDNÁVEK PO PRAZE NAD 1499 KČ ZDARMA

Jaký je rozdíl mezi konopím, marihuanou a cannabis?

Konopí (Hemp): Je označení pro odrůdy rostliny cannabis sativa, které mají nízký obsah psychoaktivní látky THC (tetrahydrocannabinolu) - obvykle méně než 0,3%. Konopí se historicky využívalo pro průmyslové účely, jako je výroba textilu, papíru, biopaliv, stavebních materiálů a lékařských produktů. Obsahuje však významné množství CBD (cannabidiolu) a dalších kanabinoidů, které mají různé pozitivní účinky na lidské zdraví.

Marihuana: Tento termín se často používá pro označení odrůd konopí, které mají vyšší obsah psychoaktivní látky THC a jsou využívány především pro rekreační a léčebné účely díky svým psychoaktivním vlastnostem. Slovo "marihuana" je historicky spojováno s konopím s vysokým obsahem THC, které se používá k získání psychoaktivních efektů.

Cannabis: Je obecný termín, který zahrnuje rostliny rodu cannabis sativa. Používá se pro obě varianty rostliny – konopí i marihuanu. Tento termín se stále častěji používá pro zdůraznění širšího spektra použití a významů rostliny cannabis sativa, včetně léčebného využití různých kanabinoidů, průmyslového využití konopí a rekreačního užívání marihuany.
 
Rozdíl mezi těmito výrazy spočívá především v obsahu psychoaktivní látky THC, účelu použití a historickém významu, přestože všechny tyto pojmy se mohou týkat jedné rostliny - Cannabis sativa.
 
Používáme ověření věku Adulto